Facial

Kişisel Bakım ve Güzellik

İpek kirpik:

Günlük hayatın yoğunluğu içerisinde göz makyajı yapmak için zaman ayıramayanlar tarafından tercih edilen ipek kirpik uygulaması yaz aylarında sıklıkla tercih edilmektedir. İpek kirpik uygulaması sayesinde kirpik uzunluğu ve yoğunluğu artmaktadır. Uygulama esnasında kirpiklerin üzerine özel bir yapıştırıcı sürülmekte ve doğala en yakın kirpik kalınlığındaki ipek kirpikler takılmaktadır.

İpek kirpik uygulamasında kirpik dökülme evrelerinde yani 3-4 hafta sonra idame seansı uygulanmaktadır. İpek kirpik uygulaması sonrasında su bazlı göz temizleme ürünlerinin kullanılmasına dikkat edilmelidir.

İPEK KİRPİK.pngEl-Ayak Bakımı:

El ve ayak bakımı; tırnak yüzeyinin temizlenmesi ve parlatılması,tırnak dizaynı ve sertleşmiş derinin giderilmesi işlemidir. Profit Slim & Beauty'da uygulanan el-ayak bakımları; batık tırnaklar, diyabetik ayak bakımları, mantarlı tırnak bakımları, nasır bakımı, çatlak topuk bakımları, deri deformasyonu, deri ve tırnak sertleşme ve kalınlaşma gidericilerdir. Ancak hiçbir rahatsızlığı olmayan kişilerde de periyodik el ayak bakımı aynı özel eğitim almış podolog tarafından yapılmaktadır. Bakımlar esnasında Ayak Sağlığı Protokolü uygulanmakta ve Gehwol ürünleri kulanılmaktadır.

Sistemin ve kullanılan cihazların menşei Almanya'dır. Ayak bakımında pedikürden farklı olarak ayaklar suda bekletilmez. Kuru sistem uygulanır. Pedikür işleminde ponzalama sırasında, ölü dokunun yanı sıra, canlı dokuların da yok edildiği bilinen bir gerçektir. Bakımda ise, gereksiz doku kaybı önlenir. İşlemler sırasında kullanılan freze ve el aletleri özel sterilizasyona tabi olup, bulaşıcı hastalık riski tamamen ortadan kaldırılır.

el-ayak-bakimi.jpg